Zaplanuj swoją naukę!

Znacie ten stan, kiedy powinniście wziąć się do nauki, ale najzwyczajniej w świecie nie chce się Wam? Najczęściej pod nosem mruczymy „Zrobię to później!„. Odkładanie i odwlekanie wszystkiego na zaś. Taka tendencja ma nawet swoją naukową nazwę, a mianowicie p r o k r a s t y n a c j a. Jak podaje wikipedia jest to „tendencja, utożsamiana z odwlekaniem, opóźnianiem lub przekładaniem czegoś na później, ujawniająca się w różnych dziedzinach życia.”

Dlaczego tak się dzieje, że odpowiedzialne za to są…misie? Tak, tak…misie, tzn. NIE CHCE MI SIĘ 😉 Nie jestem wyrocznią, ale może szwankuje po prostu system planowania? Zaplanujemy sobie, że w danym dniu zrobimy to, to, to i tamto też. Natłok wszystkich obowiązków, które nałożyliśmy na siebie, okazuje się zbyt duży i…odkładamy po kolei wszystko na zaś.

nie chce mi się

I tu z pomocą może przyjść dobre planowanie. Kalendarz, terminarz, organizer…PLANER!

Zaplanuj swoją naukę, usystematyzuj swój miesiąc pracy, nie bierz się za wszystko na raz i od razu bo porażka murowana. Rozłóż materiał tak, aby nauka była przyjemnością, a nie gonitwą z tematu na temat.

Proponuję Ci planer italia-nel-cuore w wersji pdf. Możesz go pobrać, wydrukować i włożyć do swojego zeszytu przedmiotowego z języka obcego. Choć nie tylko, bo dobrze jest zaplanować swoje życie w ogóle!

PLANER (wersja pdf)

Nie cofniesz przeszłości. Kształtuj przyszłość! Planuj!

Reklamy

3 uwagi do wpisu “Zaplanuj swoją naukę!

  1. Fajny plener. Co do samej prokrastynacji i planowania to mam już swoje zdanie i radzę tak zrobić każdemu. Najlepiej metodą prób i błędów. Pamiętajcie nikt poza wami samymi nie wie jak lubicie się uczyć. Jedni uwielbiają skrupulatnie zaplanowany dzień, a inni całkowity freestyle. Próbujcie, szukajcie i wierzcie w siebie.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s