#MuzyczneŚrody inaczej niż zawsze…

Dziś zachęcam Was do spędzenia muzycznej środy inaczej niż dotychczas. Na czym polega ta dobra zmiana? 🙂 Otóż na tym, że nie będzie tekstu tradycyjnego i ćwiczeń. Przedstawiam Wam stronę lyricstraining.com, z piosenkami (nie tylko włoskimi), dzięki którym możecie uczyć się słówek, wstawiając je w luki, słuchając piosenki.

Na czym to polega? Wybieracie piosenkę dostępną na stronie, do której link znajdziecie pod tekstem. Później wybieracie poziom, jeden z czterech dostępnych (początkujący, średnio zaawansowany, zaawansowany i poziom expert), włączacie i…słuchacie, a kiedy przyjdzie moment, trzeba wstawić z klawiatury odpowiednie wysłyszane słowo. Jeśli słowo wpiszemy źle, nie przejdziemy dalej, a czas, który mamy na wstawienie poprawnej formy, płynie. Ilość słów w piosence zależy od tego, jaki poziom wybraliśmy na samym początku.

nekPostanowiłem zaproponować Wam zabawę w nowym stylu piosenką NEKa „Laura non c’è„. Piosenkę tę zaśpiewał w 1997 r. na Festiwalu Piosenki Włoskiej w Sanremo. NEK, czyli Filippo Neviani urodził się w 1972 r. w północnych Włoszech, w miejscowości Sassuolo, w regionie Emilia-Romania. Piosenkarz jest znany polskiej publiczności dość dobrze, szczególnie osobom uczącym się języka włoskiego ponieważ łatwość piosenek powoduje, że chętnie uczymy się języka poprzez jego piosenki. Dodatkowo sama muzyka jest łatwo wpadająca w ucho.

LINK DO STRONY lyricstraining.com

LINK DO STRONY Z PIOSENKĄ I TEKSTEM DO UZUPEŁNIENIA

Już za tydzień wracamy do tradycyjnej formy cyklu #MuzyczneŚrody.

Reklamy

3 uwagi do wpisu “#MuzyczneŚrody inaczej niż zawsze…

  1. Uwielbiam Nek’a 🙂 Laura non c’e’ dawno temu słyszałam w radiu RMF FM :/ Kiedyś ta stacja wyznaczała trendy w muzyce teraz powiela ten sam koszmar muzyczny co inne. Teraz nawet swoich słuchaczy ignoruje :/

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s