Sanremo 2017 – co? kto? kiedy?

To już dziś. Wieczorem rozpocznie się 67. Festiwal Muzyki Włoskiej Sanremo 2017. Przez 5 wieczorów królować będzie u mnie w domu tylko muzyka włoska (solo musica italiana). Poniżej przedstawiam Wam rozkład wieczorów, artystów, gości specjalnych. Zapraszam do zapoznania się z programem festiwalu.

7 lutego

– poznamy 11 piosenek z kategorii Campioni
głosowanie: 50% telewidzowie, 50% jury
– 8 wykonawców przechodzi dalej
– 3 pozostałe piosenki z szansą powrotu do gry

Campioni, cz. 1:
Al Bano (Di rose e di spine)
Alessio Bernabei (Nel mezzo di un applauso)
Clementino (Ragazzi fuori)
Elodie (Tutta colpa mia)
Ermal Meta (Vietato morire)
Fabrizio Moro (Portami via)
Fiorella Mannoia (Che sia benedetta)
Giusy Ferreri (Fa talmente male)
Lodovica Comello (Il cielo non mi basta)
Ron (L’ottava meraviglia)
Samuel (Vedrai)

ElodieElodie

8 lutego

11 kolejnych piosenek z kategorii Campioni
głosowanie: 50% telewidzowie, 50% jury
– rozpocznie się konkurs w kategorii Nuove Proposte – 4 finalistów, konkurują w parach – 1 odpada, 1 przechodzi dalej.

Campioni, cz. 2:
Paola Turci – Fatti bella per te
Nesli e Alice Paba – Do retta a te
Michele Bravi – Il diario degli errori
Gigi D’Alessio – La prima stella
Raige e Giulia Luzi – Togliamoci la voglia
Michele Zarrillo – Mani nelle mani
Sergio Sylvestre – Con te
Chiara – Nessun posto è casa mia
Francesco Gabbani – Occidentalis Karma
Bianca Atzei – Ora esisti solo tu
Marco Masini – Spostato di un secondo

francesco-gabbaniFrancesco Gabbani

Nuove propste (wszystkie propozycje):
Leonardo Lamacchia – Ciò che resta
Tommaso Pini – Cose che danno ansia
Maldestro – Canzone per Federica
Marianne Mirage – La canzoni fanno male
Lele – Oramai
Francesco Guasti – Universo
Valeria Farinacci – Insieme
Federico Braschi – Nel mare ci sono i coccodrilli

marianne-mirageMarianne Mirage

9 lutego

– 6 piosenek, które w pierwszej i drugiej seracie uzyskały najmniejszą ilość głosów będzie walczyć o „drugą szansę”, czyli powrót do stawki konkursowej
– 16 wykonawców wykona covery
– walka o finał w kategorii Nuove Proposte

Covery (wszystkie, które zostały zaplanowane):
Al Bano – Pregherò (Adriano Celentano)
Alessio Bernabei – Un giorno credi (Edoardo Bennato)
Bianca Atzei – Con il nastro rosa (Lucio Battisti)
Chiara Galiazzo – Diamante (Zucchero)
Clementino – Svalutation (Adriano Celentano)
Elodie – Quando finisce un amore (Riccardo Cocciante)
Ermal – Amara terra mia (Domenico Modugno)
Fabrizio Moro – La leva calcistica della classe ’68 (Francesco De Gregori)
Fiorella Mannoia – Sempre e per sempre (Francesco De Gregori)
Francesco Gabbani – Susanna (Adriano Celentano)
Gigi D’Alessio – L’immensità (Don Backy)
Giusy Ferreri – Il paradiso (Patty Pravo)
Lodovica Comello – Le mille bolle blu (Mina)
Marco Masini – Signor Tenente (Giorgio Faletti)
Michele Bravi – La stagione dell’amore (Franco Battiato)
Michele Zarrillo – Se tu non torni (Miguel Bosè)
Nesli-Alice Paba – Ma il cielo è sempre più blu (Rino Gaetano)
Raige-Giulia Luzi – C’era un ragazzo che come me (Gianni Morandi)
Ron – Insieme a te non ci sto più (Caterina Caselli)
Paola Turci – Un’emozione da poco (Anna Oxa)
Samuel – Ho difeso il mio amore (Nomadi)
Sergio Sylvestre – La pelle nera (Rocky Roberts)

lodovica-comelloLodovica Comello

10 lutego

– wystąpi 20 wykonawców z kategorii Campioni
głosowanie: telewidzowie (40%), jury (30%) i tzw. giuria demoscopica, czyli 300 osób wybranych spośród publiczności (30%)
– 4 piosenki odpadają
– finał w kategorii Nuove Proposte

932203Al Bano (wraz z Rominą Power)

11 lutego – finał

– wystąpi 16 artystów z kategorii Campioni
głosowanie: telewidzowie (40%), jury (30%) i giuria demoscopica (30%)
– do ścisłego finału przechodzi 3 wykonawców, pomiędzy którymi rozegra się ostateczny bój o zwycięstwo
– ten, kto wygra festiwal dostanie prawo reprezentowania Włoch na Konkursie Piosenki Eurowizji, co nie oznacza oczywiście, że z tego prawa skorzysta.

eurovision-italia

Goście specjalni:

1 serata:
Tiziano Ferro i Carmen Consoli
Antonio Albanese i Paola Cortellesi
Clean Bandit
Raoul Bova i Rocío Muñoz Morales
Ricky Martin

ricky-martinRicky Martin

2 serata:
Giorgia
Biffy Clyro
LP
Francesco Totti
Sveva Alviti

lpLP

3 serata:
Mika
Piccolo Coro „Mariele Ventre” dell’Antoniano

4 serata:
Beppe Vessicchio
Antonella Clerici

5 serata:
Zucchero
Álvaro Soler

alvaro-soler-1Alvaro Soler

Wśród gości specjalnych zobaczymy także:
Geppi Gucciari
Diletta Leotta
Luca e Paolo
Virginia Raffaele
Rag’n’Bone Man
Keanu Reeves
Robbie Williams
Giusy Buscemi
Alessandra Mastronardi
Diana Del Bufalo
Hiroki Hara
Kiton B
Alessandro Gassman e Marco Giallini
Flavio Insinna
Gabriele Cirilli
Enrico Brignano
Robin Schultz

Zapraszam do oglądania transmisji:
TV: Rai 1, Rai 4
Radio: Rai Radio 2, Rai Radio 1
Web: Rai Play

 

 

Źródło zdjęć: internet, vanityfair.it

 

 

Zapisz

Advertisements

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s